Geçmişimiz

Bizim Hikayemiz

Mercan  Rehabilitasyon

Neden bizi seçmelisiniz

Mükemmel Hizmetler

Ücretasiz Eğitim ve Ücretsiz Servis

En İyi Ortam

Uygun Eğitim Materyalleri

rehabilitasyon-bursa-footer-2

Yetenekli insanlar

Branşlarında Uzman Kadro

Arkadaş canlısı

Güleryüzlü ve Samimi Hizmet

Rehabilitasyon merkezimizin tarihçesi

Kurumumuz 2012 yılından bu yana OTİZM, DİSLEKSİ, DOWN SENDORUMU, ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ, ZİHİNSEL GERİLİK, FİZİK TEDAVİ alanlarında seçkin eğitim kadrosu ile Bursa’nın Osmangazi ilçesinde hizmet vermektedir.

Sunduğumuz kaliteli hizmet ve eğitim anlayışımız bizi Bursadaki pek çok rehabilitasyon merkezinden farklı kılmaktadır. 

Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında yaptığımız tüm çalışmalar Zihinsel engel, Bedensel engel, Otizm spektrumu, Down sendromu, Özel Öğrenme Güçlüğü ( Disleksi ) olan bireyler için en iyi özel eğitim olanağını sağlamak ve olabilecek en iyi koşullarda özveri ile hayatanlarına dokunmak üzere planlanıp uygulanmaktadır. 

 

mercan-hikayemiz

Ne yapıyoruz

Mercan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Okulumuz

Eğitimde uzman ve yenilikçi kadromuz ile, 2012 den bu yana vermiş olduğumuz hizmet anlayışında; güvenilir, birey ve yakınlarının beklentilerini önemseyen, tanı-teşhiş ve tedavi konusunda teknolojik gelişmeleri takip eden, bir kuruluş olmamızda dolayı siz saygıdeğer velilerimizin yıllardır tercihi olmaktan dolayı mutluluk duymaktayız.
Kurumumuzda uyguladığımız methodumuz; dış sahada uzman Rehberlik ve Araştırma Servisimizin desteği ile öncelikle birey için elde edinilen sağlık raporu ve bunu takiben Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinden birey için hazırlanan eğitim raporu ile; bireyin ve ailenin gereksinimleri doğrultusunda uygun eğitim ğlanı hazırlanıp, düzenli aralıklarla uzman psikolog ve özel eğitimcilemiz tarafından düzenlenen bireysel görüşmeler ile eğitim ve öğretimin verimliliğini arttırmaktayız.
Benimsemiş olduğumuz misyonumuzda “ İnsan saygıdeğer bir varlıktır” dan yola çıkarak ; her biri farklı engel durumuna sahip çocuklarımızın kişiye özel hazırlanan eğitim programı ile yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyerek, hayata hazırlamaktır.
Vizyonumuz; alanımızda öncü ve yenilikleri takip eden kadromuz ile; öncelikle bursa ve daha sonra Türkiye çapında Özel eğitim ve rehabilitasyon satandartlarının en başında yeralmaktır.

Bursa Özel Mercan Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

Sık sorulan

Öncelikle psikiyatri ve sağlık kurulu raporlarını alıyoruz. Sonrasında Rehberlik Araştırma Merkezi’nden Eğitim Raporumuzu alıyoruz. Detaylı Bilgi ve Randevu için İletişime Geçebilirsiniz

Çocuğunuz ile göz teması kurmakta zorlanıyorsanız, ismine tepki vermiyorsa, çevresindeki insan ve eşyalara karşı saldırgan davranışlarda bulunuyorsa, sınırlı kelime dağarcığı varsa, sallanma çırpınma hareketleri varsa otizmli olma ihtimali vardır. Detaylı bilgi ve ücretsiz değerlendirme için randevu alabilirsiniz.

Disleksi bir engel değil, nörolojik bir öğrenme farklılığıdır. Bu farklılığa sahip bireyler okuma-yazma ve konuşma konusunda sıkıntı çekebilirler. Eğitim ile bu sıkıntılar giderilebilir. Disleksi bireyler faklı düşünme yetisine sahiptir. 

Çocuğunuza özen göstereceğiz!

Bizi daha iyi tanıyın!

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanmaktadır.